Dealkalize Sistemleri

AKSAN SU ARITMA otomatik dealkalize sistemleri, akış anında filtrasyon tekniği uygulayarak; suda bulunan alkaliliği oluşturan, aynı zamanda kalıcı sertliğin de sebebi olan iyonları; iyon değiştirme metoduna göre alır. Suyun toplam sertliğinin geçici sertlik değerine indirgenmesini, özellikle borular için korozif etkisi yüksek olan alkalini tenin yok edilmesini sağlar. Sudaki alkali nite genellikle kapsamındaki karbonat, bikarbonat ve hidroksil iyonları meydana gelirken; bunun yanında kalsiyum, magnezyum iyonlarının bileşik oluşturduğu; klor, sülfat ve silisyum oksit iyonları da sebep olabilir. Suyun alkaliliği pH değerine bağlı olarak değişkenlik gösterir, bundan dolayı; bu sistemlerin seçimi tecrübe ve deneyim gerektirir.

AKSAN SU ARITMA otomatik dealkalize sistemleri, suyun alkali nitesini alırken, belli oranda suyun geçici sertlik değerinin de düşmesini sağlar, fakat suda kalan toplam sertliği oluşturan geçici sertliğinde alınması önem taşır bu nedenle çıkışa su yumuşatma sistemi ile birlikte kullanılması önerilir. Suyun alkali nitesi, özellikle bu suyu yoğun kullanan, ısıtma ve soğutma sistemlerinde, kojenerasyon sistemlerinde, buhar türbini ile çalışan elektrik üreten termik santraller vs. de; maksimum verim, enerji tasarrufu sağlaması, enerjinin daha düşük maliyetlerde elde edilmesi gibi konularda önem taşır.

AKSAN SU ARITMA otomatik dealkalize sistemleri, korozyon ve basınç dayanımı mükemmel; filtre tankları ve otomatik kontrol valflerine sahiptir. Basınçlı tanklar; fiber takviyeli polietilen (FRP), fırınlanmış epoksi veya ebonit kaplı çelikten imaldir. Otomatik kontrol valfleri, malzeme olarak Noryl, termoplastik, abs + VF katkılı plastik , pvcden imaldir.

AKSAN SU ARITMA otomatik dealkalize sistemleri, Elektro mekanik ve dijital programlanabilir kontrolör ve ekipmanlara sahiptir. Rejenerasyonlarını insan müdahalesine gerek kalmaksızın tam otomatik olarak yapabilir. Rejenerasyon startını kontrolörünün tipine bağlı olarak; volümetrik kontrollü, Tds kontrollü olarak, alıp yapabilir. Yine aynı şekilde farklı tip ve serilerde valfler; blok valf ve ayrı diyafram valfli olarak üstten veya önden montajlı olarak akuple edilebilir. Prensip olarak; piston-diyafram valf tekniği ile veya diyafram valf tekniği ile çalışarak; rejenerasyon ve servis işlevini gerçekleştirebilir.

AKSAN SU ARITMA otomatik dealkalize sistemleri, krosnik dayanımı yüksek, uzun ömürlü ve monosfer yapıda, dünya standardında, sertifikalı, zayıf katyonik reçineler kullanır.

AKSAN SU ARITMA otomatik dealkalize sistemleri, mineral kaçmasını önleyecek vasıfta mantar, konik ve ahtopot tipi tekli ve çoklu pvc, plietilen, polipropilen malzemeden imal difizör tipleri kullanılır.

AKSAN SU ARITMA otomatik dealkalize sistemleri, hakkında daha fazla bilgi almak için veya yaptırmak istediğiniz dealkalizasyon tesisleri konusunda firmamızı arayabilirsiniz.